1ο Βραβείο στον Παγκρήτιο Διαγωνισμό Μαντινάδας

Σε συνεργασία του Συμβουλευτικού Σταθμού Νέων Ρεθύμνου με το 15μελές συμβούλιο μαθητών του 1ου ΕΠΑΛ Ρεθύμνου και υπό την αιγίδα του υπουργείου Πολιτισμού, Παιδείας και Θρησκευμάτων, πραγματοποιήθηκε ο παγκρήτιος μαθητικός διαγωνισμός αφίσας και μαντινάδας με θέμα «Ασφάλεια και Διαδίκτυο» για τα σχολεία της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης της Περιφέρειας Κρήτης.

Η παρουσίαση και η  Βράβευση των έργων που διακρίθηκαν στο Διαγωνισμό έγινε στη διάρκεια της ημερίδας που πραγματοποιήθηκε την Τρίτη 7 Ιουλίου 2015 με θέμα «Κανόνες Ασφαλούς Πλοήγησης στο Διαδίκτυο-Cyberbullying», την οποία διοργάνωσε ο Συμβουλευτικός Σταθμός Νέων σε συνεργασία με το Αρχηγείο της Ελληνικής Αστυνομίας και τη Διεύθυνση Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος, με κεντρικό ομιλητή τον διευθυντή της συγκεκριμένης υπηρεσίας, υποστράτηγο Μανώλη Σφακιανάκη.

Ο μαθητής του σχολείου μας Κωνσταντίνος Δασκαλάκης απέσπασε το 1ο βραβείο Μαντινάδας στο διαγωνισμό αυτό.

Πολλά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που συμμετείχαν. Έχουν δοθεί βεβαιώσεις συμμετοχής σε όλους τους μαθητές που πήραν μέρος στο διαγωνισμό.

ΔΕΙΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΡΓΑ ΠΟΥ ΒΡΑΒΕΥΤΗΚΑΝ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΚΛΙΚ ΕΔΩ.

Thursday the 28th. ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΜΥΛΟΠΟΤΑΜΟΥ ΚΡΗΤΗΣ - Διαχείριση Ιστοτόπου: Λαγουδάκη Μαρία ΠΕ19