2. Οδηγίες Πλοήγησης

Από το μενού που βρίσκεται στην κορυφή του ιστοτόπου μας (κεντρικό μενού) μπορείτε να δείτε:

• Στο υπομενού Δραστηριότητες όλες τις Εργασίες - Δραστηριότητες των μαθητών μας χωρισμένες σε κατηγορίες (Αγωγής Υγείας, Περιβαλλοντικής κλπ) αλλά και ανά  σχολικό έτος.

• Στο υπομενού Μαθήματα χρήσιμο υλικό για όλα τα μαθήματα του Γυμνασίου είτε μέσα από ιστοτόπους εκπαιδευτικών του σχολείου μας είτε μέσα από ιστοτόπους του υπουργείου παιδείας και του παιδαγωγικού ινστιτούτου.

• Στο υπομενού Ανακοινώσεις τις ποιο πρόσφατες αλλά και παλαιότερες ανακοινώσεις μας.

• Στο υπομενού Αρχική Σελίδα τα άρθρα του πρωτοσέλιδου δηλαδή τα πιο σημαντικά και πρόσφατα άρθρα και ανακοινώσεις.

• Στο υπομενού επικοινωνία στοιχεία με τα οποία μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας αλλά και να υποβάλετε τα σχόλια και τις παρατηρήσεις σας.

• Στο υπομενού εκδρομές τις προκηρύξεις και άλλες πληροφορίες για τις σχολικές εκδρομές μας.

Από τα μενού που βρίσκονται αριστερά της σελίδας μπορείτε:

• Στο μενού "Το σχολείο μας" να βρείτε χρήσιμες πληροφορίες για το σχολείο και τον τόπο μας.

• Στο μενού "Υλικό Μαθημάτων" αρκετό υλικό για μελέτη από ιστότοπους των εκπαιδευτικών μας και άλλους εγκεκριμένους από το υπουργείο παιδείας και το παιδαγωγικό ινστιτούτο.

• Στο μενού "Εργασίες Μαθητών" να δείτε πρόσφατες εργασίες των μαθητών μας ή εργασίες που ανατίθενται στους μαθητές μας.

• Στο μενού "Προγράμματα Σχολικών Δραστηριοτήτων" μπορείτε να δείτε χωρισμένα είτε ανά κατηγορία είτε ανά σχολικό έτος τα προγράμματα που έχουν υλοποιήσει μαθητές και εκπαιδευτικοί του σχολείου μας από το σχ. έτος 2003-04 και μετά.

• Στο μενού "Αφιερώματα" να διαβάσετε, να προβληματιστείτε και να ενημερωθείτε για διάφορα θέματα σχετικά με τη σχολική κοινότητα, τα προβλήματα, και τους κινδύνους που απασχολούν τους εφήβους και πως αυτά μπορούν να αντιμετωπιστούν.

• και τέλος μπορείτε να ζητήσετε και να αποκτήσετε εξειδικευμένη πρόσβαση στον ιστότοπό μας με ειδικό κωδικό ώστε να μπορείτε να εμπλουτίζετε και να βοηθάτε στην εξέλιξη του ιστότοπου αυτού.

Από τα μενού που βρίσκονται δεξιά της σελίδας μπορείτε να δείτε:

• Δημοφιλή Άρθρα

• Πρόσφατες Δημοσιεύσεις

• Χρήσιμες Συνδέσεις

• αλλά και να μεταγλωττίσετε τον ιστότοπό μας σε όποια γλώσσα θέλετε!!

Τέλος, στην κορυφή της σελίδας έχετε τη δυνατότητα να κάνετε αναζήτηση, εκτύπωση αλλά και να έχετε πρόσβαση σε διάφορες  εφαρμογές.

Καλή πλοήγηση λοιπόν..!!