ΓΙΟΡΤΗ ΜΑΘΗΤΙΚΗΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ 2018

Την Τρίτη 20/3/2018 έγινε μια σύντομη παρουσίαση των προγραμμάτων σχολικών δραστηριοτήτων του σχολείου μας στη Γιορτή Μαθητικής Δημιουργίας 2018 στο Σπίτι του Πολιτισμού.

Αρχικά θέλουμε να δώσουμε τα θερμά μας συγχαρητήρια σε όλα τα σχολεία που συμμετείχαν, στους εκπαιδευτικούς και τους μαθητές τους και ιδιαιτέρως στην κ. Σούλα Πετρογιάννη. Ήταν πραγματικά μια γιορτή γεμάτη δημιουργικότητα, νιάτα, ομορφιά, φαντασία και  κέφι. Ευχόμαστε και του χρόνου με υγεία σε όλους.

Θα θέλαμε επίσης από την πλευρά μας να ευχαριστήσουμε ιδιαιτέρως τον χορευτικό όμιλο Βρακοφόρων και τη Σχολή Παραδοσιακών Μουσικών Οργάνων της κ. Μπροτζάκη Γεωργίας για την προετοιμασία των μαθητών- χορευτών μας και των μουσικών μας.

Ευχαριστούμε επίσης το Χορευτικό Όμιλο Ξαθέρια και τη Σχολή Παραδοσιακών Χορών της κ. Σαλούστρου Κατερίνας από την Αξό Μυλοποτάμου.

Μπορείτε να δείτε τα παρακάτω βίντεο που χρησιμοποιήθηκαν στην παρουσίαση αυτή.

1. Γενική - Εισαγωγική Παρουσίαση Όλων των Προγραμμάτων

2. Παρουσίαση για το Πρόγραμμα του Σχολικού Εκφοβισμού και του Ρατσισμού.

3. Τραγούδι με τίτλο ΘΕΣΔΙΑΔΙΚΤΥΟ.

Thursday the 28th. ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΜΥΛΟΠΟΤΑΜΟΥ ΚΡΗΤΗΣ - Διαχείριση Ιστοτόπου: Λαγουδάκη Μαρία ΠΕ19