10η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2023

Η 10η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2023 προγραμματισμένη να εορταστεί την Παρασκευή 29 Σεπτεμβρίου 2023 έλαβε χώρα στη σχολική μας μονάδα - με απόφαση Συλλόγου - στις 10 Νοεμβρίου 2023 λόγω μη έγκαιρης τοποθέτησης εκπαιδευτικού Φυσικής Αγωγής στη σχολική μας μονάδα.

Κοινό σύνθημα «Η ΚΙΝΗΣΗ ΔΙΝΕΙ ΖΩΗ».

Διεξήχθησαν αγώνες ποδοσφαιρικοί,  καλαθοσφαίρισης, πετοσφαίρισης (Α, Β και Γ Γυμνασίου)  και αθλοπαιδιές ( Α ,Β και Γ Γυμνασίου) έτσι ώστε να καταστεί δυνατή η συμμετοχή της συντριπτικής πλειοψηφίας των μαθητών. Οι ομάδες ανανεώνονταν σε τακτά χρονικά διαστήματα προκειμένου να εξασφαλιστεί η συμμετοχή των μαθητών/τριών σε όλα τα αθλήματα.

Οι μαθητές /τριες που δεν θα επιθυμούσαν να συμμετάσχουν στα παραπάνω αθλήματα πραγματοποίησαν  διαδρομή συνολικής απόστασης 2.023 μέτρων από το Γυμνάσιο έως το εκκλησάκι της Αγίας Μαρίνας.

Δείτε αποσπάσματα των δράσεών μας:

Saturday the 27th. ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΜΥΛΟΠΟΤΑΜΟΥ ΚΡΗΤΗΣ - Διαχείριση Ιστοτόπου: Λαγουδάκη Μαρία ΠΕ19