Προγράμματα Σχολικών Δραστηριοτήτων Σχ. Έτους 2013-14

Πρόγραμμα Αγωγής Υγείας με τίτλο: «Όλοι διαφορετικοί ? Όλοι ίσοι»

Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Δέσποινα Νικολάου,  Μαρία Λαγουδάκη

Πρόγραμμα Αγωγής Υγείας με τίτλο: «Πότε η Νέα Τεχνολογία Βλάπτει Σοβαρά την Υγεία»

Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Μαρία Λαγουδάκη, Μάρκος Τζέλησις, Δέσποινα Νικολάου

Πρόγραμμα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης με τίτλο: «Σπήλαια Μυλοποτάμου και Ανωγείων»

Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Μάρκος Τζέλησις, Γεωργία Αστρινάκη, Μαρία Κονιού,Καλλιόπη Κωσταριδάκη

Πρόγραμμα Πολιτιστικών Θεμάτων με τίτλο: «Γνωρίζοντας τους Λογοτέχνες μας»

Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Καλλιόπη Κωσταριδάκη, Μαρία Σταυριδάκη

Πρόγραμμα Πολιτιστικών Θεμάτων: με τίτλο: « Δημιουργικό εργαστήριο: Stopmotion

Υπεύθυνη εκπαιδευτικός: Όλγα Βάρελη

Πρόγραμμα eTwinning: Πρόγραμμα διάρκειας 3 (τριών) μηνών (Οκτώβριος ? Δεκέμβριος) με τίτλο : «Christmas  with  my  new  friends from  abroad» . Συμμετέχουσες χώρες : Ελλάδα (1 σχολείο), Ιταλία (1 σχολείο), Ρουμανία (1 σχολείο), Πολωνία (2 σχολεία). Υπεύθυνη καθηγήτρια Αστρινάκη Γεωργία του Μάρκου , κλάδου ΠΕ02.

Και τώρα μια σύντομη και συνοπτική παρουσίαση των Προγραμμάτων Σχολικών  Δραστηριοτήτων Σχολ. Έτους 2013-14  στο παρακάτω βίντεο:

Friday the 29th. ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΜΥΛΟΠΟΤΑΜΟΥ ΚΡΗΤΗΣ - Διαχείριση Ιστοτόπου: Λαγουδάκη Μαρία ΠΕ19